Thank you very much for your enquiry. We will get in touch with you as soon as possible!
Tip: The setting is suitable for round cabochons with a diameter of 20 mm. You can glue in e.g. glass cabochons.
| Diameter eyelet | 3.0 mm |
| Quality | Professional |
| Height | 4.0 mm |
| Colour | gold plated |
| Product group | Pendant for cabochons |
| Main product group | Jewellery pendant |
| Length | 35.0 mm |
| Metal type | Zamak |
| Adhesive surface diameter | 20.0 mm |
| Origin | Europe |
| Wide | 24.0 mm |
| Material | Metal |
| Form | Round |
Pendant for cabochons stainless steel, round 20 mm, silver-coloured
from 0,62 € *
Setting for cabochons round 20 mm, two eyelets, silver-plated
from 1,96 € *
Pendant for cabochons cat, round 20 mm, bronze-coloured
from 0,62 € *
Setting for cabochons round 20 mm, one eyelet, gold-plated
from 3,17 € *
Setting for cabochons round 20 mm, one eyelet, silver-plated
from 3,00 € *
Setting for round cabochons 20 mm, both sides, 1 eyelet, silver-plated
from 1,14 € *