Thank you very much for your enquiry. We will get in touch with you as soon as possible!
Tip: This ring with eyelet is perfect as a carrier for pendants. Alternatively, it can also be used as a counterpart for carabiners.
| Colour | silver-plated |
| Wide | 12.0 mm |
| Quality | Professional |
| Metal type | Zamak |
| Inner diameter | 10.0 mm |
| Diameter eyelet | 2.0 mm |
| Product group | Trailer holder |
| Main product group | Jewellery pendant |
| Material | Metal |
| Origin | Europe |
| Height | 4.0 mm |
| Length | 17.0 mm |
Screw rivet with binder ring, for mobile phone cases, silver-coloured, 18.5 mm, hole: 10 mm, ring: 11.5 x 1.5 mm, screw: 11 x 8 mm
0,62 € *
Pendant holder with eyelet, inner diameter 2.2 mm, 8 x 5 mm, gold-plated
from 0,38 € *
Pendant holder with eyelet, inner diameter 5 mm, 12 x 8 mm, silver-plated
from 0,62 € *
from 4,39 € *
from 0,79 € *
Mobile phone case screw rivets, old silver, 14 x 8mm
0,63 € *
Pendant holder with eyelet, inner diameter 3.2 mm, 12 x 7 mm, gold-plated
from 0,83 € *
from 0,99 € *
Metal bead round with eyelet, approx. 12 x 8.5 mm, silver-plated
from 1,07 € *
from 0,89 € *
Pendant holder, square, for wide ribbons (10 x 2 mm), gold-plated
from 1,01 € *
from 0,60 € *
Pendant holder with eyelet, inner diameter 2.2 mm, 9 x 6 mm, gold-plated
from 0,38 € *
Pendant holder, ring with eyelet for ribbons up to 2 mm, silver-plated
from 0,44 € *
Pendant holder, ring with eyelet for ribbons up to 6 mm, silver-plated
from 0,54 € *
Pendant holder with eyelet, inner diameter 10 mm, 17 x 12 mm, silver-plated
from 0,76 € *
from 5,89 € *
Pendant holder, ring with eyelet for ribbons up to 4 mm, silver-plated
from 0,46 € *
from 0,33 € *
from 0,20 € *
Metal bead oval with eyelet, approx. 19 x 11 mm, silver-plated
from 1,27 € *
Pendant holder, square, for wide ribbons (10 x 2 mm), silver-plated
from 0,69 € *
Screw rivet with binder ring, for mobile phone cases, gold-coloured, 18.5 mm, hole: 10 mm, ring: 11.5 x 1.5 mm, screw: 11 x 8 mm
0,62 € *
from 1,36 € *
Pendant holder, ring with eyelet for ribbons up to 4 mm, oval, silver-plated
from 0,80 € *
from 0,39 € *